נעה בלאסמוסיקהיוגהחינוךEnglish Version
"המקום ההוא" אוסף סיפורי דרך

ההד

הוא שכב ונח על ספסל במקום שאינו מכיר.
בזמן ששכב ונח הלכו חייו ונרקמו במקום אחר. הוא חלם אותם בעודו שוכב על הספסל ומדמה לעצמו שאמנם הוא ישן. החיים שנרקמו החלו מושכים אותו מהספסל בדרכים מיוחדות. היה בהם זרם אור בלתי נראה שתכונתו הייתה כמו של מגנט. כאשר הגיע הזרם לספסל, התרומם והתיישב בבת אחת כמו סנוור לפתע.
מה קורה לי? שאל את עצמו ובעודו שואל פנה זרם האור והסתובב סביבו שלושה סיבובים ואז התרומם בבת אחת ונעלם במרחב הגדול שמעל.
הזיכרון הזה הותיר אותו לא שקט והוא החליט בכל זאת לקום מהספסל ולהתחיל לתכנן את עתידו בצורה אחראית והולמת. בעדו מהרהר בינו לבין עצמו הגיעה אליו סיעת חיות. בסיעה היו חיות שונות שהלכו, קפצו והתעופפו ביחד. היו שם שתי צפרדעים גדולות שקפצו קפיצות נועזות, היו כמה כבשים וטלאים שהלכו וגעו ומעליהם ריחף טווס כשכל זנבו פתוח ומקרין כוח.
זה מוזר, אמר ושפשף את עיניו בתימהון. באותו הרגע שתי הצפרדעים קפצו עד גובה עיניו ופלבלו בעיניהן לעומתו ונחתו על הקרקע. הטלאים נעמדו זה על ראשו של זה כמו בקרקס.
מרוב תדהמה הוא התיישב על הספסל מחדש ואז מצא את עצמו עומד על ראש "מגדל הטלאים", הצפרדעים הקופצות נוגעות בכפות ידיו בכל קפיצה ואילו זנב הטווס נוגע במצחו.
באותו הרגע נפתחה הדלת שתמיד הייתה במצחו והוא נכנס פנימה.
המקום בו עמדו רגליו היה חשוך, אבל למולו היה אור גדול מבהיק מסתובב כל הזמן כגלגל, פעם ימינה ופעם שמאלה וחוזר חלילה.
הוא הרגיש איך הוא פוסע לכוון הגלגל כשהחושך נותר מאחוריו.
הוא נשם ונשף, נשם ונשף והגלגל התחבר לאנרגיה שלו, התחבר לעמוד השדרה שלו ואז החל לשיר כמו שאף פעם לא שר. זה היה השיר של העולם האחר. השיר הלך והתגלגל יחד עמו והוא מצא את עצמו עומד מול קהל גדול באולם רחב ידים והגלגל מתגלגל וקולו הולך ונע מקצה לקצה וההד ממלא את הלבבות.

חזרה לרשימת הסיפורים

הדף שהנכם קוראים עכשיו הודפס מהאתר של נעה בלאס - http://www.noablass.com - בקרו באתר כדי לקבל עוד מידע ולהתעדכן בחדשות!