נעה בלאסמוסיקהיוגהחינוךEnglish Version
"המקום ההוא" אוסף סיפורי דרך

העין המסתובבת

הוא היה רגיל לקום כל בוקר בשעה שש. בשעה זו רק הציפורים והוא היו ערים. צפצופיהן לקחו אותו למחוזות רחוקים של ילדות נסתרת. ילדות שבה היה בחלומותיו. באותו בוקר כשהתעורר בשש, עמדה ציפור על אדן החלון וצפצפה. הוא ניגש בזהירות לחלון והתבונן בציפור. הציפור הייתה בצבע שחור-כחול ומקורה היה אדום. שתי נקודות לבנות זהרו על ראשה. הוא התבונן בציפור וצבעיה המיוחדים. בעודו מתבונן, הרגיש איך הוא נסחף עם הציפור לאותם מחוזות של ילדות נסתרת. הוא עצם עיניו מרוב מתיקות כשהוא משעין ידיו על האדן.
הציפור התבוננה בו בקפידה מרובה, והסתובבה כך שזנבה היה למול החלון. הוא פקח עיניו וראה את הזנב. בתחילה לא הבין מה הוא רואה, הוא אימץ את עיניו ואת מוחו. הזנב לא היה דומה לכל זנב שראה מימיו. הוא היה בצורת פירמידה ססגונית של שער צבעוני. ובכל זאת הבין שזה הוא הזנב של אותה ציפור. מעניין מאוד, חשב, איך היא מתקדמת עם זנב כזה. בעודו חושב הפנתה הציפור את צדודיתה למולו והוא ראה לראשונה את עינה הימנית.
העין הייתה שחורה כפחם ומבריקה. הוא הרגיש איך העין מסתובבת על צירה כדי לראות אותו. הוא התאמץ להתבונן במראה מהפנט זה ונשבה כליל בשחור-פחם העין עד שעצם את עיניו הוא.
בהיותו בעיניים עצומות עבר לאחד המחוזות הנסתרים. הקרוסלה הסתובבה, תיבת הנגינה נגנה, הילדים שרו ורקדו והוא היה עובר ממקום למקום באותו גן שעשועים ומתבונן בנעשה. במשך זמן שהותו גדלו ידיו והתארכו ובקצות אצבעותיו היו תלויים חיישני צליל. בכל דבר בו נגע החיישן נשמע צליל. הוא הבחין שהוא מחבר מוסיקה יפה מאין כמוה. ידיו עושות מעצמן במלאכה. הוא חייך על המתרחש והחל לסובב ידיו.
הוא פקח עיניו וראה שהציפור הסתובבה ועתה עינה השמאלית השחורה כפחם הייתה למולו. העין שדרה גלים מוזרים שטיבם היה סמוי. ודאי זה אחד המחוזות הנסתרים של הילדות הקדומה, אמר לעצמו וחזר ועצם את עינו כשהוא נושא בלבו את מראה העין השמאלית.
הפעם מצא את עצמו בנוף שונה לחלוטין - הוא היה בארמון מפואר, רוחץ הרצפות. משרת עלוב נפש, אמר לעצמו, עוסק בשטיפת רצפות. הוא המשיך לשטוף את הרצפות ואצבעותיו הותירו בכל מקום בו נגע רטט צליל. כשגמר לשטוף את הרצפות, התאגדו כל הצלילים כאחד והוא שמע קונצרט פרי יצירתו. הוא חזר פקח וסגר את עיניו, באותה שניה בה החליף את מצב העיניים, ראה שלמולו אולם מלא באנשים שאינם בני דורו, אלו היו אנשים מכל הדורות שחברו יחדיו לשמוע את המוסיקה של מוצרט.

חזרה לרשימת הסיפורים

הדף שהנכם קוראים עכשיו הודפס מהאתר של נעה בלאס - http://www.noablass.com - בקרו באתר כדי לקבל עוד מידע ולהתעדכן בחדשות!