נעה בלאסמוסיקהיוגהחינוךEnglish Version
"המקום ההוא" אוסף סיפורי דרך

פני הדברים

הייתה שם ציפור גדולה מאוד. הציפור הייתה כל כך גדולה שהיה צורך בקרחת יער רצינית כדי שמוטת הכנפיים שלה תוכל להתפרש. מסיבה זו על הציפור היה לבחור במישורים שטוחים ובערבות. שם תמיד יכלה ללכת בכנפיים פרושות לרווחה מבלי להתקל באיש.
יום אחד כשהציפור עמדה התקרב אליה חרגול מקפץ. החרגול שלא הבחין שזו ציפור, עלה על כנפה השמאלית והחל לקפוץ לאורך הכנף. הקפיצות דגדגו אותה והיא חזתה במראה מוזר ביותר:
במראה נשקפה טירה מימי הביניים. בחצר הטירה ישבו אנשים וחללו בחלילים. בת המלך ישבה בכיסאה הגבוה כשפניה חיוורות. כל הנגנים השתדלו לשמח את לבה אבל לבה היה ריק ממשמעות.
אז הגיע מלומד שהיה גם רופא. הוא בחן את בת המלך ואמר: "הכי טוב מסע במדבר על אורחת גמלים!"
מיד החל ויכוח סוער מה יתרחש בלבה כאשר תשב על הגמל. הועלו נימוקים בעד ונגד. לבסוף בת המלך פצתה פיה, חיוך קלוש האיר את פניה והיא אמרה: "אני מעונינת! אולי אויר המדבר טוב לי מאויר ההרים הגבוהים בממלכתנו."
מיד נשלחו שליחים דחופים לכל קצווי הממלכה למצוא מי מכיר את הדרך לאורחת הגמלים שבמדבר. לבסוף הגיע איש קטן קומה בעל זקן שחור וארוך. הוא דיבר בשפות המזרח וסיפר שהיה שם והשבילים נהירים לו.
תוך שבועיים יצאו לדרך: בת המלך, שתי מלוות, שלושה מלווים, ואוצרות זהב המוחבאים היטב.
ככל שהדרך התמשכה, הרגישה הנסיכה טוב יותר. כאשר הגיעו לטורקיה נסעו בכרכרה לעיר הלבנה. בפתח העיר הלבנה עמדו גמלים. כאשר הנסיכה ראתה את הגמלים היא פרצה בצעקה, השתטחה והתעלפה. המלוות היזו עליה מים ואחד הדרווישים שהיה שם צפה בנעשה ואמר: "תנו לי בבקשה להעיר אותה!"
הוא קיבל רשות מהמלווים והחל לתופף לרקוד ולכרכר סביבה. אחרי כמה דקות פקחה עיניה, התיישבה, נעמדה והצטרפה לריקוד. בזמן שרקדה ראו כולם כיצד מגופה יוצאים אדים אפרפרים שהלכו והתאדו.
לאחר שעה של ריקוד הייתה קרובה לאפיסת כוחות. הדרוויש הושיב אותה על הגמל ואמר לנוכחים: "עכשו נצא לסיבוב בעיר הלבנה, כולכם מוזמנים!".
באותו הזמן החרגול עבר מהכנף השמאלית של הציפור לכנף הימנית וירד. הציפור התעוררה מהחלום פרשה כנפיים ועפה לעיר הלבנה. היא חגה מעל בשמים וכולם צפו בה כשהיא הולכת ומתרחקת והנסיכה החלימה.

חזרה לרשימת הסיפורים

הדף שהנכם קוראים עכשיו הודפס מהאתר של נעה בלאס - http://www.noablass.com - בקרו באתר כדי לקבל עוד מידע ולהתעדכן בחדשות!