נעה בלאסמוסיקהיוגהחינוךEnglish Version
"המקום ההוא" אוסף סיפורי דרך

המניפות

לפניה היה הים. בים היו שמונה תמנונים שהגיחו ישר מתוך ספרי המיתולוגיה. היא לא הבינה איך הגיעה לפגוש שמונה תמנונים. מוזר, אמרה לעצמה, שמכל האנשים שאני מכירה, דווקא אני זו שפוגשת בתמנונים.
היא הבינה שעליה להתמודד עימם. מהיכן אאסוף כוח? שאלה את עצמה
בעוד היא חושבת התמלא החוף במניפות צבעוניות מכל הסוגים וכל הגדלים. המניפות התעופפו ברוח כמו פרפרים גדולים. להפתעה כזו לא צפתה. היא אספה את המניפות והניחה אותן סדורות על החול. ככל שאספה, הלכו התמנונים וקטנו עד שלבסוף עם המניפה האחרונה, קטן ראשו של התמנון האחרון לראש סיכה ושקע במצולה.
כדי להיות בטוחה נכנסה לים והתבוננה מתחת למים, שמא אותו תמנון בגודל ראש סיכה עודו נמצא. אבל לא היה לו זכר.
עכשו, אמרה לעצמה, אני משוחררת מאימתם של התמנונים. היא ישבה שמחה וטובת לב על החוף שלצידה אוצר המניפות.
היא חשבה שאפשר לעשות מכל המניפות סככה גדולה ויפה. באותו הרגע התקרב אליה שבלול. היא נשכבה על החול כדי לראות מה יש בתוכו.
בתוך השבלול היה חליל עדין ביותר שהגביר את אוושת הרוח. בחליל חילל יצור עדין מכל אשר ראתה מימיה. היצור היה כמעט שקוף לראשו חבש כיפה ססגונית ולגופו הייתה מוצמדת נוצת טווס אחת. כשהוא ראה אותה מתבוננת בו, הוא פנה אליה בנימוס, הסיר כובעו, קד קידה ושאל: האם אפשר להציע לך מתנת ים?
היא ענתה: כמובן!
היצור העדין נכנס לתוך השבלול לזמן מה. היא שמעה כל מיני רשרושים שטבעם היה סתום ואחר כך ראתה והרגישה איך השבלול מתנדנד מצד לצד ומתחיל לתפוח. היא השתטחה על החול כדי לצפות מה קורה בתוך השבלול.
התפיחה האיטה את מהלכה וגודל השבלול היה עתה כגודל ראשה. היא ראתה שהשבלול זוחל ומתקרב אליה. זכר היישות הקטנה והענוגה שבתוכו הציף אותה באושר. השבלול טיפס ועלה על לוח ליבה ומוסיקה ענוגה מאין כמוה יצאה מלבו ללבה. המוסיקה מלאה את האוויר בחוטי אור צבעוניים. החוטים נרקמו והפכו למניפות וכל החוף התמלא מחדש במניפות מרחפות. היא התיישבה וצפתה בפלא המתרחש למול עיניה ואז בדיוק, הגיע הספן, עצר את ספינתו, קשר אותה לעוגן, יצא מהספינה בהילוך איטי והגיע אליה היושבת בין המניפות ואמר:
"אנו יוצאים לדרך!".
היא קמה, השבלול התגלגל בחזרה לחוף ובזמן גילגולו הלך וקטן עד שנבלע בין הגלים. הספינה הפליגה כשהיא יושבת בתוכה ומשקיפה על העבר והעתיד גם יחד.

חזרה לרשימת הסיפורים

הדף שהנכם קוראים עכשיו הודפס מהאתר של נעה בלאס - http://www.noablass.com - בקרו באתר כדי לקבל עוד מידע ולהתעדכן בחדשות!