נעה בלאסמוסיקהיוגהחינוךEnglish Version
"המקום ההוא" אוסף סיפורי דרך

המסע מתחיל

הוא אהב ללבוש בגד פשוט. בימים הארוכים היה מניח מצנפת על האדמה ומסמן עליה את מסע השמש בשמים. בני ביתו היו צוחקים על זרות מנהגיו ועל שגעונותיו.
בלילות היה יושב תחת עץ התאנה ומתבונן במשך שעות ארוכות בשמים ואז היה שומע בברור את צלילי הכוכבים במסעם על פני השמים. הצלילים הללו היו דומים באוזניו לצלילי כדי חרס ענקיים בהתגלגלם במורד. הוא היה צוחק על צלילים אלה ומרגיש את לבו הולך ומתרחב כל אימת ששמע אותם.
יום אחד הלך בדרך ופגש חילזון. החילזון הזה היה שונה מכל החלזונות שראה. הוא היה נוצץ ועל מצחו הייתה קבועה נקודה אדומה כאבוקה. הוא הרים את החילזון והרגיש שהחילזון משפיע עליו כוחות מרפא. הוא הביאו לביתו והניח אותו בכד קטן.
בלילה יצא כהרגלו לשבת מתחת לעץ התאנה. הוא לקח עמו גם את הכד הקטן. החילזון החל לטפס על דפנות הכד והגיע לשפתו בדיוק כשהירח האיר למולם. הוא שמע את צליל הירח כצליל כד חרס ישן. ואז הבחין באוושה שמשמיע החילזון בטפסו על שפת הכד. שני הצלילים התחרזו בראשו וחזרו והתחרזו והחילזון כבר לא היה שם והירח עבר להאיר מקום אחר אבל האוושות נשארו בראשו הוא חזר ושמע אותן שוב ושוב. לבסוף הבין שדרך האוושות הוא יכול לצאת למסע חשאי ברחבי השמים. הוא הרגיש איך האוושות הולכות ומשתלטות עליו עד שהוא היה כולו נעול בין שתיהן והמסע החל.

חזרה לרשימת הסיפורים

הדף שהנכם קוראים עכשיו הודפס מהאתר של נעה בלאס - http://www.noablass.com - בקרו באתר כדי לקבל עוד מידע ולהתעדכן בחדשות!