נעה בלאסמוסיקהיוגהחינוךEnglish Version

מגדל האינסוף

הוצאה עצמית (2008)
ספרי אגדות וסיפורים.
מגדל האינסוף

מגדל האינסוף הוא סיפור אגדה, המיועד לילדים בגיל בית הספר היסודי, בו משולבים מושגים מתמטיים. הסיפור נולד משיתוף פעולה בין נעה בלאס ובין בנה ד"ר אורי בלאס, מתמטיקאי מחונן.

"מגדל האינסוף הוא ניסיון לקרב את המתמטיקה לעולמם של ילדים, ואולי גם של מבוגרים. הוא נכתב מתוך אהבה גדולה למתמטיקה, ומתוך אמונה שהאהבה הזאת יכולה להיות נחלתו של כל אחד. מושגים שנחשבים בעיני תלמידים לקשים ומפחידים, כמו "מספר רציונלי ואי רציונלי", "פונקציה", "לוגריתם" - מוצגים בצורה ידידותית ומובנת. ציורי הילדים מוסיפים לווית חן, ומשכנעים שגם ילדים יכולים להבין את יופי המתמטיקה."
- רון אהרוני, פרופסור למתמטיקה בטכניון, ממייסדי העמותה הישראלית לקידום החינוך המתמטי לכל. כתב את "חשבון להורים" (הוצאת שוקן, 2004), ו"מתמטיקה שירה ויופי" (הקיבוץ המאוחד, 2008).

"נעה ואורי בלאס מצליחים לעורר סקרנות, להקסים ולרתק גם את מי שמתמטיקה רחוקה ממנו מרחק אינסופי. הם מפיחים חיים במושגים מופשטים כמו פי, פונקציה ושורש; נותנים ריתמוס למר לוגריתמוס; מזמנים פגישות ידיותיות עם ארכימדס, איינשטיין, ניוטון ופיתגורס; ושמים שיר משעשע בפי הסוגריים. אפילו האקסיומה הופכת למקסימה בעזרת המקלדת שלהם. המסע עם נעה ואורי לארץ המתמטיקה הוא טיול צבעוני וידידותי באתרים שמעוררים אצל הרבה ילדים (וגם מבוגרים, צריך הודות) חשש ואפילו חרדה. הבקיאות של נעה בלאס בצלילים ושל ד"ר אורי בלאס בעולם המספרים הופכת את המסע הזה לחוויה של דימיון ושל חושים."
-ציפי גון גרוס, פסיכולוגית קלינית-חינוכית, עורכת התוכנית "ספרים רבותי ספרים" בגלי צה"ל .

ניתן לרכישה דרך טופס הזמנה.

הדף שהנכם קוראים עכשיו הודפס מהאתר של נעה בלאס - http://www.noablass.com - בקרו באתר כדי לקבל עוד מידע ולהתעדכן בחדשות!